BBL Lazer

BBL Lazer

BBL lazer cildin kendini yenileme sürecini başlatarak güçlü bir antiaging etki sağlar ve bu etkiyi yalnızca yüzümüzde değil vücudumuzun tüm bölgelerinde de kullanma imkanı tanıyarak kısa sürede sonuca ulaştırır.

BBL, yani Broad Band Light (geniş bant ışığı) yüksek yoğunlukta bir ışık frekansının cilde ısı göndermesiyle çalışır. Uzun süredir cilt görünümünü iyileştirmesi ve yeni hücre oluşumunu artırması yeteneği üzerinde çalışılmış bir teknolojidir. BBL, cilt gençleştirme ve genetik yenilenme için FDA onaylı özellikli bir ışık kaynağıdır. 420 – 1400 nm arasında ışık veren BBL, ciltteki kahverengi lekelerin, kılcal damar hasarlarının ve bir cilt sorunu olan rosaseanın tedavisinde etili olan dalga boyunu kullanarak yok etmeyi amaçlar.

BBL lazer ile birlikte, Forever young (yüz, boyun ve dekolte bölgesi için planlı tedavidir), Forever body (vücudun geri kalanı için uygulanan programdır), Cristal clear (sivilce tedavisi ve yağlı cildi kontrol etmek), Bare BBL hero (BBL epilasyon tekniğidir.) tedavileri uygulanılmaktadır.

BBL lazerin uygulama sayısı cildinizin ihtiyacına ve tedavinin gerekliliğine göre hekim tarafından kişiye özel olarak değişmektedir. Başlangıç seans sayısı 1-3 olarak önerilmekte olup seanslar arasında 3-4 hafta zaman aralığının olması önerilir. Koruyucu tedavi ise en az 3 en fazla 6 ay ara ile önerilmektedir.

Sivilce izlerini, yara izlerini, yaşlanmayı ve güneşin neden olduğu hasarı azaltmaya yardımcı olacak olan BBL en iyi tedavi seçeneklerinden biridir. Bu ameliyatsız ve FDA onaylı dermatolojik tedavi, cildinizin kollajen ve elastin üretimini artırır, cildinizin yaşlanmasını geciktirir ve özgüven kazanmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca BBL ciltteki ince çizgileri azaltır, cildi sıkılaştırır ve gözenekleri daraltır. Lazer tedavilerine ve diğer tedavilere yardımcı olur. Fraksiyonel lazer ile birlikte kullanılabilir ve dermal dolgularla, botulinum toksinle etkileşmemesi (güvenlidir) onu ayrıcalıklı kılar.

Doktorumuz BBL tedavisinin sizin için etkili olup olmayacağına karar vermeniz için size yardımcı olacak en yetkili kişidir. BBL lazer doğru uygulanmadığında cilde zarar verebilecek kontrollü miktarda yoğun ışık kullandığı için her zaman eğitimli bir sağlık profesyoneli tarafından uygulanmalıdır.

BBL lazer işleminin herhangi bir anestezi gerektirmemesi, acısız ve ağrısı olması ayrıca hastanın sosyal hayatına hızlıca dönebilmesi önemli bir avantajdır. BBL lazer solaryuma girenlere, hamilelere, kan sulandırıcı ilaçlar kullananlara, ciltte aktif enfeksiyon ve iltihabı olanlara uygulanmamalıdır. BBL lazer uygulandıktan sonra en az 3 hafta güneşten uzak durulmalı ve güneş kremi kullanılması, işlemin yapıldığı gün suyla temastan kaçınılması gerekir.

Trabzon BBL Lazer ve Trabzon BBL Lazer Fiyatları ve uygulaması için Dr. Sibel Tuğcugil özel dermatoloji kliniğinden randevu alabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

BİZ SİZİ ARAYALIM