Q-Switched Nd:YAG Lazer

Q-Switched Nd:YAG Lazer

Q-Switched Nd:YAG Lazer günümüzde çok amaçlı olarak kullanılan ve fonksiyonel bir lazer uygulama çeşididir. Geniş kullanım alanına sahip olmalarının temelinde oldukça geniş enerjiye sahip olmaları yatar. Diğer lazer türlerine göre bir avantajı da uygulandığı bölgeye enerjiyi eşit bir şekilde dağıtmasıdır. Noktasal veya dairesel enerji uygulayan lazer türlerinde, lazerin uygulandığı merkez alana daha yoğun enerji ulaşırken çevresel noktalara daha düşük enerji uygulanmaktadır. Buna nazaran Q-Switched Nd:YAG Lazerde ise uygulanan bölgeye tamamıyla eşit bir şekilde enerji ulaşmaktadır. Bu sayede istenen sonuca hızlı ve güvenli bir yoldan ulaşılması sağlanmış olur.

Q-Switched Nd:YAG Lazer Ağrılı Bir Uygulama mıdır?

Q-Switched Nd:YAG Lazerin bir başka avantajı ise son derece konforlu ve acısız bir uygulama imkanı sunmasıdır. Uygulama sonrasında kızarıklık ve kabuklanma yaşanabilmektedir fakat bu geçici bir semptomdur.

Q-Switched Nd:YAG Lazer Uygulama Alanları Nelerdir?

Güneş lekelerinin giderilmesinde,

Doğum lekelerinin giderilmesinde,

Melazma tedavisinde,

Doğuştan gelen lekelerin giderilmesinde (doğum lekeleri),

Akne tedavisinde (sivilce tedavisi),

Akne izi tedavisinde (sivilce izi),

Cafê au lait lekelerin giderilmesinde,

Karbon peeling uygulamasında,

Kalıcı makyaj uygulamalarının silinmesinde,

Tüy sarartma işlemlerinde,

Cilt esnekliğinin arttırılmasında,

İnce kırışıklıkların giderilmesinde,

Dövmelerin temizlenmesinde,

Kılcal damar tedavisinde,

Gözeneklerin küçültülmesinde,

Dermis (orta deri) ve epidermis (üst deri) cilt yenileme işlemlerinde,

İyi huylu benlerin alınmasında,

Gelişen teknoloji ile birlikte sayılanlar dahil birçok alanda kullanılmaktadır.

Q-Switched Nd:YAG Lazer Kaç Seans Uygulanır?

Q-Switched Nd:YAG Lazer seans sayısı tedavinin türüne ve hastanın rahatsızlığına göre değişiklik göstermektedir. Seans aralıkları da aynı şekilde tedavi edilecek rahatsızlığa göre değişiklik göstermektedir. Ortalama seans aralıkları 10 gün ila 6 hafta arasında değişebilmektedir.

Q-Switched Nd:YAG Lazer Uygulaması Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Q-Switched Nd:YAG Lazer uygulaması sonrası güneş ışınlarından mümkün olduğunca korunması tavsiye edilir. Güneş ışınına maruz kalmak kaçınılmazsa hekiminizin önereceği güneş koruyucu krem kullanarak dışarı çıkmanız gerekmektedir. Bunun dışında aşırı sıcak suyla duş alınmamalı, dövme silme işlemlerinin ardından ise lazer uygulanan bölgenin su ile teması engellenmelidir. Doktorunuzun tavsiyelerine harfiyen uymanız sonuçların başarısı açısından oldukça önemlidir.

Doktorunuza Sorun

BİZ SİZİ ARAYALIM