Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi

Selülit kabaca bir tabirle cilt yüzeyinde portakal kabuğu görünümü olmasıdır. Genellikle uyluk, kalça ve karın bölgesinde görülür ve yağ dokularının fazlalığından kaynaklanır. Bu durum her yaşta, kilo problemi olmayan kişilerde dahi görülebilir.

Selülit oluşumunda hormonal ve genetik faktörlerin yanı sıra düzensiz beslenme, sigara ve alkol gibi alışkanlıklar, yüksek topuklu ayakkabılar ve dar kıyafetler de etkilidir. Selülit tedavisinde birçok farklı yöntem uygulanabilir. Hangi tedavi prosedürünün uygulanacağı selülit probleminin derecesine göre doktor muayenesi sonrasında karar verilir. Uygulanacak yönteme ek olarak tedavinin kalıcığını sağlamak için kişi beslenmesine özen göstermesi ve düzenli egzersizler yapmalıdır.

Selülit Tedavisinde Mezoterapi

Selülit tedavisinde soruna uygun, cilt için gerekli olan ilaç kokteyli sorunlu bölgeye enjekte edilir ve bu alanda bozulmuş bağ dokularında yeniden yapılanma sağlayarak selülit görünümünde düzelme sağlanır. Enjekte edilen bu kokteyl ile kan dolaşımının hızlandırılması sağlanır, yağ dokuları parçalanır.

Uygulanacak seans sayısı selülitin derecesine göre belirlenir. Haftada bir olmak üzere on seans yeterli olacaktır. Uygulama süresi yaklaşık olarak 15-30 dakikadır. Deri lezyonu bulunanlara, hamilelere ve emzirme döneminde olanlara, ilaç alerjisi olanlara, kalp ve böbrek yetmezliği olanlara uygulamamak gerekir.

Selülit Tedavisinde Saten Vücut Germe

Ultrason ve radyofrekans dalgaları ile cildin sıkılaşmasını ve toparlanmasını sağlayan non-invazi bir yöntemdir. Amerika ve Avrupa’da birçok ödüle sahip FDA onaylı bir cihazdır. Saten vücut germe uygulamasında cilt sıkılaştırılırken aynı zamanda selülit görünümünde de düzelme gözlemlenmektedir. Haftada bir olacak şekilde dört seanslık bir uygulama yeterli olacaktır. Uygulama esnasında veya sonrasında herhangi bir ağrı/acı hissedilmez. Kişinin sosyal hayatına engel oluşturmaz. İlk seanstan itibaren ciltte toparlanma başlar ve seanslar devam ettikçe etkisi artarak gözlemlenir.

Selülit Tedavisi Fiyatları

Selülit tedavisinde uygulanan yönteme ve seans sayısına göre fiyatlarda değişiklik gözlemlenebilir. Aynı zamanda kombine uygulanacak tedaviler de fiyatları etkileyen bir diğer unsurdur. Bu nedenle selülit tedavisi için net bir fiyattan bahsetmek doğru olmaz. En sağlıklısı mutlaka öncelikle bir muayene olmanızdır. Selülit tedavisi hakkında detaylı bilgi ve fiyatlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

BİZ SİZİ ARAYALIM